• بخش زیبایی
دانستنی هایی در مورد ایمپلنت فوری
دانستنی هایی در مورد ایمپلنت فوری

طولانی بودن پروسه قرارگیری روکش برروی پایه در این درمان بسیاری از افرادی را که قصد دارند دندان پیشین خود را ایمپلنت کنند، منصرف کرده و ترجیح می دهند با انتخاب بریج، در مدت زمانی کوتاه تر صاحب دندانی زیبا شوند. ایمپلنت فوری یک راهکار مناسب برای این دسته از افراد است که با کمک آن می توان ضمن انتخاب بهترین و به روزترین شیوه درمان دندان، دیگر نگران جای خالی ناشی از دندان های از دست رفته نبود.

مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان
مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان
در ایمپلنت فوری می توان پس از جراحی و قرار دادن پست تیتانیومی از پروتز موقت استفاده کرد و پس از گذر 3 تا 5 ماه آن را با پروتز فاینال تعویض نمود. البته ایمپلنت فوری برای تمامی بیماران کاربرد ندارد و برای افرادی که استخوان فک محکمی دارند، مناسب خواهد بود.
عوامل پس زدن ایمپلنت
عوامل پس زدن ایمپلنت

مراجعه زودهنگام به جراح و متخصص از آن جهت اهمیت دارد که می توان بسیاری از مشکلات را در مراحل اولیه رفع نمود. به عنوان مثال اگر لثه اطراف ایمپلنت دچار عفونت شده باشد و دندانپزشک در زمانی مناسب متوجه آن شود، شاید بتوان این مشکل را بدون اینکه آسیبی به ایمپلنت وارد شود درمان کرد. 

ایمپلنت و لیزر
ایمپلنت و لیزر
استفاده از لیزر در درمان ایمپلنت را می توان یک تکنیک تازه دانست که عوارض و مشکلاتی که تا کنون بر سر راه این درمان وجود داشته است را به حداقل میزان ممکن رسانده است.می توان گفت با وارد شدن لیزر به علم دندانپزشکی و خصوصاً در شاخه ایمپلنت می توان از تحلیل لثه و بروز عفونت در بافت های لثه جلوگیری نمود.
آیا برای کسانی که دندان مصنوعی دارند، ایمپلنت کاربرد دارد؟
آیا برای کسانی که دندان مصنوعی دارند ایمپلنت کاربرد دارد
قرار نگرفتن دندان ها به طور ثابت در دهان و تحلیل رفتن استخوان فک از جمله رایج ترین مشکلاتی است که افراد سالخورده پس از استفاده از دندان های مصنوعی با آن دست و پنجه نرم می کنند. ایمپلنت دندان ها یک راهکار مناسب برای این دسته از افراد است.
ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت چیست
ایمپلنت پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود.
مکان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که دندانپزشک انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است. میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.
هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دیبا
هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دیبا

خدمات دندانپزشکی و به ویژه ایمپلنت همیشه هزینه‌های زیادی را به بیماران متحمل می‌شوند. هرچه خدمات دندانپزشکی تخصصی‌تر باشند، بابت آن هزینه بیشتری نیز باید پرداخت شود. بسته به این که ایمپلنت ساخت کدام شرکت باشد، ویژگی‌ها و قیمت مربوط به خود را دارد. 


مراحل ایمپلنت دندان
مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت دارای پایه ای فلزی از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک و زیر لثه جای می گیرد. پس از جای گرفتن موفقیت آمیز این پایه فلزی در دهان، روکش بر روی آن قرار می گیرد. مهم ترین دستاورد ایمپلنت محافظت از لثه در برابر تحلیل آن است. 

راه حل قطعی دندان های از دست رفته
راه حل قطعی دندان های از دست رفته

کاشت دندان یکی از مهم ترین اتفاقات این عرصه است که توانسته در همین مدت زمان نسبتا کوتاه تحول عظیمی را رقم بزند. با ایمپلنت دیگر نگران دندان های از دست رفته نباشید. زیرا میتوانید فضای خالی موجود را با دندان های سالم و سفید جایگزین کنید. ایمپلنت به خوبی از لثه محافظت می کند و یک لبخند زیبای همیشگی را به شما هدیه می دهد.

انواع ایمپلنت
انواع ایمپلنت
ایمپلنت از سال های گذشته در شکل ها و روش های مختلف به عنوان روشی برای مقابله با مشکل بی دندانی شناخته می شده است. ما در این مقاله با روش های مختلف ایمپلنت و سیر تحولی که تا کنون این روش درمانی طی کرده است، آشنا خواهیم شد.
آیا ایمپلنت درد دارد؟
آیا ایمپلنت درد دارد
آیا ایمپلنت درد دارد؟ این سوالی است که اکثر افراد قبل از جراحی ایمپلنت دندان می پرسند.
بیشتر افراد یا ذهنیت قبلی از درمانهای دیگر دندانپزشکی مثل کشیدن دندان، جراحی دندان نهفته و یا عصب کشی دارند و یا اینکه با مراجعه به اینترنت و تماشای فیلم های جراحی پیش قضاوت دارند اول باید به این نکته به پردازیم که درد بعد از ایمپلنت دندانی به چه عواملی بستگی دارد.