علائم پوسیدگی دندان های کودکان را بشناسیم
علائم پوسیدگی دندان های کودکان را بشناسیم
پوسیدگی دندان ها در هر سنی ممکن است رخ دهد. در کودکان به دلیل مصرف بیشتر مواد قندی و میان وعده های مکرر احتمال پوسیدگی دندان ها بیشتر است. این پوسیدگی در بعضی مواقع فقط لکه های ریز و سفید هستند که به سختی دیده می شوند
طرح لبخند در کودکان
طرح لبخند در کودکان
وقتی دندان های یک کودک از یکدیگر فاصله ی غیر طبیعی داشته باشند، تغییر رنگ دهند، پوسیدگی داشته باشند یا اینکه فک جلو باشد یا دندان ها کوتاه باشد ترمیم و بازسازی طرح لبخند ضرورت می یابد
خمیر دندان مناسب کودکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
خمیر دندان مناسب کودکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد
بهتر است ابتدا از مسواک و آب برای تمیز کردن دندان های خردسالان استفاده کنید. به کودکان آموزش دهید که نباید موقع مسواک زدن، خمیر دندان را فرو دهند. هنگامی که کودک بتواند مواد پاک کننده دندان را کاملا از دهانش بیرون بریزد، می توان از خمیر دندان استفاده کرد. بهتر است
فیشورسیلانت
فیشورسیلانت
فیشورسیلانت یک روش مناسب برای مراقبت از دندان ها است که می توان با استفاده از آن، تا 71 درصد احتمال پوسیدگی دندان ها را کاهش داد.
درمان‌های دندانپزشکی کودکان
درمان‌های دندانپزشکی کودکان
متاسفانه برخی از والدین بر این باورند که درمان های شیری تاثیری بر دندان های دائمی فرزندانشان ندارند. در صورتی که این باور کاملا اشتباه است و هرگونه نادیده گرفتن اهمیت این دندان ها می تواند در آینده صدمات سختی را به دندان های فرزندانشان وارد کند.
چگونه از پوسیدگی دندان کودکانمان جلوگیری کنیم؟
چگونه از پوسیدگی دندان کودکانمان جلوگیری کنیم
مراجعات منظم به دندانپزشکی کمک می‌کند که جلوی پیشرفت بسیاری از پوسیدگی‌ها گرفته شود و هیچ کودکی مجبور به کشیدن دندان‌هایش نشود. مراجعه به کلینیک تخصصی دیبا که محیطی مناسب برای کودکان فراهم آورده است و محیط خشک دندانپزشکی را برای کودکان مطلوب کرده است، کار را برای والدین راحت‌تر می‌کند.
مزایای فلورایدتراپی
مزایای فلورایدتراپی
فلوراید یک ماده طبیعی معدنی است  که در آب آشامیدنی و مواد غذایی مختلفی وجود دارد. فلوراید می تواند به ترمیم مینای دندان در مراحل اولیه پوسیدگی کمک کند.
عصب کشی دندان شیری اطفال
عصب کشی دندان شیری اطفال

دندان شیری هم مانند دندان دائمی تاج و ریشه دارد و شامل مینا، عاج و پالپ(عصب) است. روکش مخصوص دندان شیری نیز وجود دارد که به نام SSC معروف است.

دلایل مختلف کشیدن دندان های شیری
دلایل مختلف کشیدن دندان های شیری

کشیدن دندان بخشی از درمان دندانپزشکی است که اغلب برای درمان بزرگسالان انجام می گیرد. البته گاهی اوقات کودکان نیز مجبور به کشیدن دندان های خود میشوند. دلایل زیادی برای کشیدن دندان های شیری کودکان وجود دارد.

کودکان را با دندانپزشکی آشتی دهیم
کودکان را با دندانپزشکی آشتی دهیم
در صورتی که بستری مناسب به منظور آگاهی بخشی به کودکان وجود داشته باشد، می توان درمان دندانپزشکی اطفال را بدون هیچ گونه نگرانی و زیر نظر دندانپزشکانی باحوصله و حرفه ای برای کودکان انجام داد.
نکات مهم در دندانپزشکی اطفال
نکات مهم در دندانپزشکی اطفال
پوسیدگی دندان کودکان در سنین مختلف به عوامل مختلف بستگی دارد. مثلاً پوسیدگی دندان در کودک 6 ماه تا دو ساله که هنوز شیر می‏خورد با پوسیدگی دندان در کودک 3 تا 5 ساله و بالاتر فرق می‏کند. بهتر است بدانیم چه عواملی در پوسیدگی دندانهای کودکانمان نقش دارند. این عوامل به ترتیب سن کودک، از مصرف شیر مادر یا شیشه شیر شروع و تا مصرف شیرینی و شکلات بیش از حدّ و عدم رعایت بهداشت دهان ادامه پیدا می‌کند.