مقالات

با هدف آگاهی بخشیدن به بیماران ارجمند، بخش مقالات شامل مقالات مفید در زمینه خدمات مختلف دندانپزشکی، ایجاد شده است.

لبخند لثه ای چیست؟

لبخند لثه ای چیست
انواع جراحی زیبایی لثه, برای تعدادی از افراد وجود دارد که هنگام لبخند مقدار زیادی از لثه آن ها دیده می شودکه به این حالت از لبخند، Gummy smile (لبخند لثه ای) گفته می‌شود. دیده شدن بیش از حد لثه‌ها، خود مشکلی اساسی در زیبایی لبخند به وجود می‌آورد .

مهمترین عوامل پوسیدگی دندان در کودکان

مهمترین عوامل پوسیدگی دندان در کودکان
  شیر دادن هنگام شب

درصد بالایی از پوسیدگی دندانی کودکان ناشی از شیردادن به کودک هنگام شب است.بیشتر مادران در طول شب به دفعات مکرر به کودک به خود شیر می دهند غافل از این‌که همین کار بیشترین تاثیر را در پوسیدگی دندان‌ها دارد. برای پیشگیری از پوسیدگی دندان‌های کودک بعد از یک سالگی باید شیر دادن هنگام شب به صورت کنترل شده باشد.کارشناسان معتقدند، با نزدیک‌شدن به ساعت‌های پایانی شب باید تغذیه کودکان با استفاده از مواد شیرین متوقف شده یا به حداقل برسد، زیرا ترشح بزاق دهان هنگام خواب کاهش می‌یابد و مواد شیرین مدت بیشتری روی دندان‌ها باقی می‌ماند.
نباید های ارتودنسی
نباید های ارتودنسی
زمانی که ارتودنسی انجام شده است نباید از غذاهایی که بافت سفت و محکم دارند استفاده کرد زیرا این غذاها به براکت هایی که در ارتودنسی ثابت، روی دندان قرار میگیرند، آسیب می زنند. در صورتی که این اتفاق بیفتد و این وسایل ثابت از روی دندان جدا شوند یا به اصطلاح بیمار وسایل ارتودنسی را بشکند، باید دوباره طی فرآیندی این وسایل را به دندان ها چسباند.
مال اکلوژن چیست
مال اکلوژن چیست
اکلوژن به هم‌ترازی دندان‌های بالا و پایین بر روی‌ هم گفته میشود و زمانی که فک و دندان های شما دچار نقصان باشد و به طور غیر طبیعی بر روی هم قرار گیرند، به آن (مال اکلوژن) گفته میشود.
برداشتن براکت ارتودنسی چگونه است
برداشتن براکت ارتودنسی چگونه است
متخصص ارتودنسی برای برداشتن براکت ارتودنسی از ابزار ویژه ای استفاده میکند تا بتواند به آرامی بر روی هر براکت فشار یکنواختی وارد کند تا آن ها را از دندان بیمار جدا کند. این کار برای تمام دندان ها تکرار میشود.
ارتودنسی و عمل جراحی بینی
ارتودنسی و عمل جراحی بینی
بهتر است ابتدا دوره ی درمان ارتودنسی تمام شود و سپس جراحی بینی صورت پذیرد. خصوصا اگر فردی نیاز به جراحی فک بالایی خود داشت باید حتما این عمل را قبل از عمل جراحی بینی خود انجام دهد، زیرا جراحی فک بالا باعث ایجاد تغییرات در بینی  می شود.
روش های مختلف سفید کردن دندان ها
روش های مختلف سفید کردن دندان ها
داشتن دندان های سفید و درخشان یکی از عواملی است که در شما احساس اعتماد به نفس به وجود می آورد و در روابط اجتماعی شما تأثیر بسیار مثبتی دارد. سفید کردن دندانها به روشهای مختلفی انجام می شود.
چگونه دوام بلیچینگ بر روی دندان های خود را بیشتر کنیم؟
چگونه دوام بلیچینگ بر روی دندان های خود را بیشتر کنیم

-        رعایت بهداشت دندان یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند دوام سفیدی دندان های شما پس از بلیچینگ را بیشتر کند. اگر پس از هر وعده غذایی مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید مواد رنگی با دندان های شما تماس طولانی مدت نداشته و دندان های شما برای مدت بیشتری سفید باقی می مانند.

آیا سفید کردن دندان ها در افراد مختلف تأثیر مشابه دارد؟
آیا سفید کردن دندان ها در افراد مختلف تأثیر مشابه دارد
یکی از مهم ترین عواملی که در به دست آوردن نتیجه خوب از بلیچینگ تأثیر دارد، جنس دندان است. بعضی از افراد هستند که به طور طبیعی و مادرزادی دندان های زرد رنگی دارند. با روش بلیچینگ می توان این نوع بد رنگی های طبیعی را نیز تا حدودی روشن تر کرد.
آیا بلیچینگ در خانه امکان پذیر است؟
آیا بلیچینگ در خانه امکان پذیر است
گرچه مراجعه به دندان پزشک برای بلیچینگ ضروری است، اما بلیچینگ در خانه نیز امکان پذیر است. انجام دادن بلیچینگ بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه به سلامتی شما آسیب می رساند و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.
علائم پوسیدگی دندان های کودکان را بشناسیم
علائم پوسیدگی دندان های کودکان را بشناسیم
پوسیدگی دندان ها در هر سنی ممکن است رخ دهد. در کودکان به دلیل مصرف بیشتر مواد قندی و میان وعده های مکرر احتمال پوسیدگی دندان ها بیشتر است. این پوسیدگی در بعضی مواقع فقط لکه های ریز و سفید هستند که به سختی دیده می شوند
طرح لبخند در کودکان
طرح لبخند در کودکان
وقتی دندان های یک کودک از یکدیگر فاصله ی غیر طبیعی داشته باشند، تغییر رنگ دهند، پوسیدگی داشته باشند یا اینکه فک جلو باشد یا دندان ها کوتاه باشد ترمیم و بازسازی طرح لبخند ضرورت می یابد
خمیر دندان مناسب کودکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
خمیر دندان مناسب کودکان باید چه ویژگی هایی داشته باشد
بهتر است ابتدا از مسواک و آب برای تمیز کردن دندان های خردسالان استفاده کنید. به کودکان آموزش دهید که نباید موقع مسواک زدن، خمیر دندان را فرو دهند. هنگامی که کودک بتواند مواد پاک کننده دندان را کاملا از دهانش بیرون بریزد، می توان از خمیر دندان استفاده کرد. بهتر است
دانستنی هایی در مورد ایمپلنت فوری
دانستنی هایی در مورد ایمپلنت فوری

طولانی بودن پروسه قرارگیری روکش برروی پایه در این درمان بسیاری از افرادی را که قصد دارند دندان پیشین خود را ایمپلنت کنند، منصرف کرده و ترجیح می دهند با انتخاب بریج، در مدت زمانی کوتاه تر صاحب دندانی زیبا شوند. ایمپلنت فوری یک راهکار مناسب برای این دسته از افراد است که با کمک آن می توان ضمن انتخاب بهترین و به روزترین شیوه درمان دندان، دیگر نگران جای خالی ناشی از دندان های از دست رفته نبود.

مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان
مزایا و معایب ایمپلنت فوری دندان
در ایمپلنت فوری می توان پس از جراحی و قرار دادن پست تیتانیومی از پروتز موقت استفاده کرد و پس از گذر 3 تا 5 ماه آن را با پروتز فاینال تعویض نمود. البته ایمپلنت فوری برای تمامی بیماران کاربرد ندارد و برای افرادی که استخوان فک محکمی دارند، مناسب خواهد بود.
عوامل پس زدن ایمپلنت
عوامل پس زدن ایمپلنت

مراجعه زودهنگام به جراح و متخصص از آن جهت اهمیت دارد که می توان بسیاری از مشکلات را در مراحل اولیه رفع نمود. به عنوان مثال اگر لثه اطراف ایمپلنت دچار عفونت شده باشد و دندانپزشک در زمانی مناسب متوجه آن شود، شاید بتوان این مشکل را بدون اینکه آسیبی به ایمپلنت وارد شود درمان کرد. 

ایمپلنت و لیزر
ایمپلنت و لیزر
استفاده از لیزر در درمان ایمپلنت را می توان یک تکنیک تازه دانست که عوارض و مشکلاتی که تا کنون بر سر راه این درمان وجود داشته است را به حداقل میزان ممکن رسانده است.می توان گفت با وارد شدن لیزر به علم دندانپزشکی و خصوصاً در شاخه ایمپلنت می توان از تحلیل لثه و بروز عفونت در بافت های لثه جلوگیری نمود.
در انتخاب متخصص ارتودنسی خود حساس باشید
در انتخاب متخصص ارتودنسی خود حساس باشید

دندانپزشکی دارای شاخه‌های مختلفی است که ارتودنسی یکی از شاخص‌ترین آنها است. ممکن است زمانی که به مطب یک دندانپزشک مراجعه می‌کنید، عناوین مختلفی را روی تابلو ببینید. نباید به این مسئله بی توجه باشید. در نظر داشته باشید که برای این که مشکل دندانی به خوبی رفع شود، باید به متخصص حاذق در آن زمینه مراجعه شود. یک انتخاب نادرست ممکن است علاوه بر تلف کردن زمان و هزینه، مشکلات جبران ناپذیری برای دندان‌ها و فک ایجاد کند. 

ارتودنسی نوجوانان
ارتودنسی نوجوانان
11 تا 15 سالگی را می‌توان بهترین سن انجام این درمان دانست. به ویژه در 12 سالگی که بیشتر دندان‌های دائمی رشد کرده‌اند و به این ترتیب تشخیص ناهنجاری توسط دندانپزشک به خوبی میسر خواهد بود.
کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان
قیمت کامپوزیت یکی از فاکتورهای مهم برای بیماران است. در کلینیک دیبا پس از تشخیص متخصص از مواد مرغوب و سازگار با وضعیت دهانی بیمار استفاده می شود.
آیا برای کسانی که دندان مصنوعی دارند، ایمپلنت کاربرد دارد؟
آیا برای کسانی که دندان مصنوعی دارند ایمپلنت کاربرد دارد
قرار نگرفتن دندان ها به طور ثابت در دهان و تحلیل رفتن استخوان فک از جمله رایج ترین مشکلاتی است که افراد سالخورده پس از استفاده از دندان های مصنوعی با آن دست و پنجه نرم می کنند. ایمپلنت دندان ها یک راهکار مناسب برای این دسته از افراد است.
آیا زیبایی دندان بدون نیاز به درمان ارتودنسی امکان‌پذیر است؟
آیا زیبایی دندان بدون نیاز به درمان ارتودنسی امکان‌پذیر است
بیشتر بیمارانی که دچار نامرتبی دندانی هستند، این تصور را در ذهن دارند که تنها با ارتودنسی نظم در بین دندان‌های آنها برقرار خواهد شد. در صورتی که در حال حاضر به جز ارتودنسی درمان‌های دیگری نیز برای این بی نظمی‌ها استفاده می‌شود که البته تشخیص آن توسط دندانپزشک صورت می‌گیرد.
لمینیت
لمینیت
در لمینیت دندانپزشک لایه ای از جنس سرامیک و یا کامپوزیت را بر سطح دندان ها قرار می دهد که این کار رفع بدشکلی ها و بدرنگی های دندان را در پی خواهد داشت.

فلورایدتراپی چیست؟

فلورایدتراپی چیست
با کمک فلورایدتراپی می توان علاوه بر جلوگیری از آسیب پذیری دندان ها و پوسیدگی آنها، استحکام دندان ها را هم افزایش داد تا روند فرسایشی دندان ها به تعویق بیفتد.
درمان‌های دندانپزشکی کودکان
درمان‌های دندانپزشکی کودکان
متاسفانه برخی از والدین بر این باورند که درمان های شیری تاثیری بر دندان های دائمی فرزندانشان ندارند. در صورتی که این باور کاملا اشتباه است و هرگونه نادیده گرفتن اهمیت این دندان ها می تواند در آینده صدمات سختی را به دندان های فرزندانشان وارد کند.
چگونه از پوسیدگی دندان کودکانمان جلوگیری کنیم؟
چگونه از پوسیدگی دندان کودکانمان جلوگیری کنیم
مراجعات منظم به دندانپزشکی کمک می‌کند که جلوی پیشرفت بسیاری از پوسیدگی‌ها گرفته شود و هیچ کودکی مجبور به کشیدن دندان‌هایش نشود. مراجعه به کلینیک تخصصی دیبا که محیطی مناسب برای کودکان فراهم آورده است و محیط خشک دندانپزشکی را برای کودکان مطلوب کرده است، کار را برای والدین راحت‌تر می‌کند.
آیا ایمپلنت درد دارد؟
آیا ایمپلنت درد دارد
آیا ایمپلنت درد دارد؟ این سوالی است که اکثر افراد قبل از جراحی ایمپلنت دندان می پرسند.
بیشتر افراد یا ذهنیت قبلی از درمانهای دیگر دندانپزشکی مثل کشیدن دندان، جراحی دندان نهفته و یا عصب کشی دارند و یا اینکه با مراجعه به اینترنت و تماشای فیلم های جراحی پیش قضاوت دارند اول باید به این نکته به پردازیم که درد بعد از ایمپلنت دندانی به چه عواملی بستگی دارد.
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری چیست؟
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری چیست
بلیچینگ و جرم گیری هر دو باعث روشن تر شدن رنگ دندانها میشوند ولی نوع سفید کردن و میزان آنها متفاوت است.
در جرم گیری جرمهای روی دندانها و رنگدانه های خارجی از روی دندانها برداشته می شوند.
در بلیچینگ ماده بلیچ به داخل دندان نفوذ میکند و رنگ دندان را از داخل روشنتر میکند.
سوالات رایج در مورد ارتودنسی
سوالات رایج در مورد ارتودنسی
درمان صحیح ارتودنسی نیاز به نظم خاص و آماده‌سازی بیماران دارد. این آماده‌سازی شامل جرم‌گیری، ترمیم پوسیدگی‌ها، کشیدن دندان‌ها (در صورت نیاز) و آموزش بهداشت است. شرط اصلی درمان ارتودنسی موفق، همکاری بیمار و عمل به توصیه‌های دندان‌پزشک است.
چون درمان ارتودنسی در مدت‌زمان نسبتا طولانی انجام می‌گیرد بنابراین علاقه و اشتیاق بیمار در به دست آوردن نتیجه‌ای خوب، تاثیرگذار است.

فلوراید تراپی

فلوراید تراپی
فلوراید به روش های مختلف موضعی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می شود که شامل دهانشویه های حاوی فلوراید، ژل های فلوراید و وارنیش فلوراید است که هر یک با صلاحدید متخصص دندانپزشکی کوذکان برای هر کودک تجویز می شود.
بسته به نظر دندانپزشک و با توجه به میزان استعداد کودک برای ابتلا به پوسیدگی، جدول زمانی تکرار انجام فلوراید درمانی در کودک تعیین می گردد.بطور متوسط این زمان هر 3 تا 6 ماه در نظر گرفته می شود.

روکش دندان و انواع آن

روکش دندان و انواع آن
تخریب دندان‌ها ممکن است در اثر پوسیدگی یا ضربه اتفاق بیفتد. دندان‌هایی که پوسیدگی‌های شدید دارند، مقدار زیادی از نسج خود را از دست می‌دهند و دندانپزشک برای بازسازی آنها مجبور به استفاده از روکش‌ها خواهد شد.
گاهی اوقات ضربه‌هایی که به دندان‌ها می‌خورد نیز باعث می‌شود که دندان بشکند. اگر شکستگی‌ دندان کوچک باشد می‌توان آن را به کمک مواد پرکردنی، ترمیم کرد اما شکستگی‌های بزرگ دندان باید به کمک روکش‌ها اصلاح شوند. 

فرق لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست؟

فرق لمینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت چیست
لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی هردو جهت برطرف کردن زردی و بدفرمی دندانها و طراحی لبخند به کار می روند و میتوانند در رنگهای دلخواه فرد از همرنگ دندان تا روشن و خیلی سفید استفاده شوند. معمولا برای دندانهایی که در لبخند دیده میشوند توصیه میشود که حدود هشت الی ده دندان در فک بالا وپایین می باشد. در هردو این درمانها، در جلسه معاینه ابتدا دندانها، روابط دندانهای فک بالا و پایین نسبت بهم و روابط فک بالا وپایین نسبت به صورت شخص بررسی میشود، تا قابل انجام بودن این درمانها برای مراجع مورد نظر مشخص شود. ممکن است یکی از این درمانها یا هر دو، برای فرد قابل انجام باشد. گاهی نیاز به درمان اولیه قبل از انجام ونیر یا لمینیت می باشد، به طور مثال جراحی leveling و یا لیفت لثه برای یک یا چند دندان یا تمام دندانهایی که در لبخند دیده میشوند. ممکن است هیچکدام از این درمانها قابل انجام نباشد و فرد نیاز به ارتودنسی و یا حتی ارتوسرجری(ترکیب ارتودنسی و جراحی) داشته باشد.
ناهنجاری کراس بایت Crossbite
ناهنجاری کراس بایت Crossbite
کراس بایت نوعی مشکل ظاهری دندان است که علاوه بر اختلال زیبایی که برای صورت ایجاد می کند، باعث مشکلاتی در جویدن غذا نیز می شود. این بیماری اغلب در کودکان وجود دارد و در اکثر موارد به دلیل سن بیمار مشخص نمی شود.
پستانک ارتودنسی
پستانک ارتودنسی

البته استفاده از پستانک برای نوزادان توصیه نمی شود اما اگر بعد از چهار هفته از آغاز تولد کودک و زمانی که کودک یک روال عادتی ثابت برای تغذیه از شیر مادر پیدا کرد، پس از بررسی های لازم برای مضرات و فواید پستانک تصمیم به این امر گرفتید که برای نوزاد خود پستانک تهیه کنید، متخصصین و دندانپزشکان استفاده از پستانک ارتودنسی را توصیه می کنند.

آیا ارتودنسی فقط جنبه ی زیبایی دارد؟
آیا ارتودنسی فقط جنبه ی زیبایی دارد

بر خلاف ذهنیت عموم، جنبه ی درمانی ارتودنسی بسیار مهم تر از جنبه های زیبایی آن است. در واقع حتی با درمان به موقع ارتودنسی میتوان از بروز بسیاری اختلالات و بیماری های دیگر نیز جلوگیری کرد و یا در صورت مبتلا بودن به این بیماری ها آن ها را اصلاح کرد.

ارتودنسی در دوران بارداری
ارتودنسی در دوران بارداری
ارتودنسی در دوران بارداری مانعی ندارد و مادران باردار میتوانند تحت درمان ارتودنسی قرار گیرند اما مادران به علل  مختلفی از درمان ارتودنسی در دوران بارداری خودداری میکنند. در دوران بارداری در بیشتر موارد حساسیت مادر افزایش قابل توجهی پیدا می کند
دانستنی هایی بلیچینگ دندان
دانستنی هایی بلیچینگ دندان
بلیچینگ به سفید کردن دندان ها با ماده یا ژل مخصوص گفته می شود. دندان پزشک این ژل مخصوص را روی دندان ها قرار می دهد و پس از مدتی تماس ژل بلیچینگ با دندان ها، رنگ آن ها روشن تر می شود.
آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد؟
آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد
سفید کردن دندان ها ممکن است به  روش های متفاوتی انجام شود. روش های سفید کردن خانگی، بلیچینگ، لمینیت سرامیکی و روکش ونیر کامپوزیت از جمله این روش ها هستند، اما آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد؟
آیا بلیچینگ روش مطمئنی برای سفید کردن دندان هاست؟
آیا بلیچینگ روش مطمئنی برای سفید کردن دندان هاست
بلیچینگ یکی از کم هزینه ترین روش های سفید کردن دندان ها تحت نظر دندان پزشک است و این موضوع باعث شده تا بلیچینگ طرفداران زیادی داشته باشد.طی تحقیقات به عمل آمده، عارضه جانبی جدی ای برای بلیچینگ عنوان نشده است و بلیچینگ یک درمان غیر تهاجمی و کم خطرمحسوب می شود.
قبل از بلیچینگ چه اقداماتی لازم است؟
قبل از بلیچینگ چه اقداماتی لازم است

بلیچینگ دندان، یک عمل تخصصی است که در مرحله اول در مطب دندان پزشکی و طی چند جلسه انجام می شود. پس از آن کیت مخصوص بلیچینگ به فرد داده می شود تا سایر مراحل سفید کردن دندان ها را در خانه انجام دهد.

مزایای فلورایدتراپی
مزایای فلورایدتراپی
فلوراید یک ماده طبیعی معدنی است  که در آب آشامیدنی و مواد غذایی مختلفی وجود دارد. فلوراید می تواند به ترمیم مینای دندان در مراحل اولیه پوسیدگی کمک کند.
عصب کشی دندان شیری اطفال
عصب کشی دندان شیری اطفال

دندان شیری هم مانند دندان دائمی تاج و ریشه دارد و شامل مینا، عاج و پالپ(عصب) است. روکش مخصوص دندان شیری نیز وجود دارد که به نام SSC معروف است.

دلایل مختلف کشیدن دندان های شیری
دلایل مختلف کشیدن دندان های شیری

کشیدن دندان بخشی از درمان دندانپزشکی است که اغلب برای درمان بزرگسالان انجام می گیرد. البته گاهی اوقات کودکان نیز مجبور به کشیدن دندان های خود میشوند. دلایل زیادی برای کشیدن دندان های شیری کودکان وجود دارد.

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان
بهترین سن برای ارتودنسی کودکان

زمان شروع درمان هر کودک به نوع مشکل دندان ها و وضعیت مشکل از نظر حاد بودن یا خفیف بودن بستگی دارد.تفاوت های فردی نیزنقش بسیار زیادی در تعیین زمان درمان دارند. باید در شروع سن هفت سالگی تا هشت سالگی برای معاینه ارتودنسی به متخصص ارتودنسی مراجعه نمود. 

هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دیبا
هزینه ایمپلنت دندان در کلینیک دیبا

خدمات دندانپزشکی و به ویژه ایمپلنت همیشه هزینه‌های زیادی را به بیماران متحمل می‌شوند. هرچه خدمات دندانپزشکی تخصصی‌تر باشند، بابت آن هزینه بیشتری نیز باید پرداخت شود. بسته به این که ایمپلنت ساخت کدام شرکت باشد، ویژگی‌ها و قیمت مربوط به خود را دارد. 


مراحل ایمپلنت دندان
مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت دارای پایه ای فلزی از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک و زیر لثه جای می گیرد. پس از جای گرفتن موفقیت آمیز این پایه فلزی در دهان، روکش بر روی آن قرار می گیرد. مهم ترین دستاورد ایمپلنت محافظت از لثه در برابر تحلیل آن است. 

راه حل قطعی دندان های از دست رفته
راه حل قطعی دندان های از دست رفته

کاشت دندان یکی از مهم ترین اتفاقات این عرصه است که توانسته در همین مدت زمان نسبتا کوتاه تحول عظیمی را رقم بزند. با ایمپلنت دیگر نگران دندان های از دست رفته نباشید. زیرا میتوانید فضای خالی موجود را با دندان های سالم و سفید جایگزین کنید. ایمپلنت به خوبی از لثه محافظت می کند و یک لبخند زیبای همیشگی را به شما هدیه می دهد.

انواع ایمپلنت
انواع ایمپلنت
ایمپلنت از سال های گذشته در شکل ها و روش های مختلف به عنوان روشی برای مقابله با مشکل بی دندانی شناخته می شده است. ما در این مقاله با روش های مختلف ایمپلنت و سیر تحولی که تا کنون این روش درمانی طی کرده است، آشنا خواهیم شد.
حس رضایت از لبخندی زیبا با بلیچینگ
حس رضایت از لبخندی زیبا با بلیچینگ
در حال حاضر یکی از بهترین شیوه ها برای بر طرف کردن زردی و بد رنگ شدن دندانها  بلیچینگ است. بهتر است این کار در مطب و توسط دندانپزشک متخصص انجام شود تا مراقبتهای لازم از لثه بیمار به عمل بیاید.

بهترین سن برای ایمپلنت چه سنی است؟

بهترین سن برای ایمپلنت چه سنی است
ایمپلنت درمانی است که جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شود. اما در زمان کاشت ایمپلنت فک و لثه بیمار باید شرایطی داشته باشد که این عمل روی آن قابل انجام باشد. به عنوان مثال، میزان تراکم استخوان لثه و استحکام آن بسیار مهم است.
با مزایای لمینت بیشتر آشنا شویم
با مزایای لمینت بیشتر آشنا شویم

هر لایه‌ای روی سطح بیرونی دندان کشیده شود و دائم روی آن قرار بگیرد، لمینت نام دارد. این پوسته‌های شیشه‌ای و ظریف در عین حال استحکام بالایی دارند. حتی نازک‌ترین لمینت‌ها هم شکننده نیستند.

آیا دندان‌ها برای کامپوزیت باید تراش داده شوند؟
آیا دندان‌ها برای کامپوزیت باید تراش داده شوند

کامپوزیت ماده‌ای ترمیمی هم‌رنگ دندان است که روی سطح دندان قرار می‌گیرد. کامپوزیت انواع گوناگونی دارد و با درجه‌های مختلف از نظر رنگ، سفتی و شفافیت ساخته می‌شود. کامپوزیت برای اصلاح و درمان خرد شدگی و شکستگی، بد رنگی، بد شکلی، فاصله بین دندان‌ها، نامرتبی و فرسودگی دندان‌ها و همچنین پر کردن سوراخ و از بین بردن لکه‌ها توصیه می‌شود. 

طرح لبخند
طرح لبخند
در زمان لبخند زدن، خطی که از لبه برنده دندان‌های قدامی فک بالایی می‌گذرد باید با لبه خط پایین موازی باشد. همچنین، خط لب بالا باید از محل اتصال لبه لثه به دندان‌ها بگذرد. این که عمق فضاهای میان دندان‌ها در لبه برنده دندان‌ها از یک نسبت خاص پیروی کند نیز حائز اهمیت است.
ارتودنسی دندان کودک
ارتودنسی دندان کودک
یکی از توصیه‌هایی که دندانپزشکان به والدین می‌کنند این است که از دندان‌های شیری فرزندان خود نیز به اندازه دندان‌های دائمیشان مراقبت کنند. در هر صورت، کودک باید تحت نظر دندانپزشک باشد تا در زمان ایجاد مشکل برای درمان آن اقدام شود. بررسی و معاینه دندان‌های کودک در جهت انجام ارتودنسی بین سال‌های 8 تا 10 است. در این زمان دندان‌های شیری و دائمی هر دو در دهان کودک وجود دارند.
ارتودنسی دندان کودک
ارتودنسی دندان کودک
عدم تقارن فکین، جلوزدگی دندان ها، عقب رفتکی فک، نامرتبی دندانها، ازدحام و یا هر ناهنجاری دیگر را می توان با صرف زمان و هزینه کمتر در دوران کودکی برطرف کرد.
لیزر برای زیبایی دندان جلو چه کاربردی دارد؟
لیزر برای زیبایی دندان جلو چه کاربردی دارد
این روزها که بازار دندانپزشکی زیبایی بسیار گرم شده است، نمی توان منکر تاثیر لیزر بر زیبایی دندان ها شد. با استفاده از لیزر کار با ظرافت و دقت بیشتری انجام خواهد شد ضمن اینکه امکان آسیب رسیدن به بافت های مجاور هم به حداقل میزان می رسد.
زیبایی دندان با کامپوزیت
زیبایی دندان با کامپوزیت
در دندانپزشکی زیبایی از کامپوزیت برای زیباتر کردن ظاهر دندان ها استفاده می شود. در این روش هیچ گونه تراشی بر روی دندان به وجود نمی آید و می توان آن را تنها در 1 جلسه انجام داد.
بلیچینگ
بلیچینگ
در بلیچینگ، از ماده ای به نام پراکسید هیدروژن استفاده می شود. این ماده به بخش کریستالی دندان وارد شده و بدرنگی هایی که به بخش درونی آن رسوب کرده اند را برطرف می سازد.
فیشورسیلانت
فیشورسیلانت
فیشورسیلانت یک روش مناسب برای مراقبت از دندان ها است که می توان با استفاده از آن، تا 71 درصد احتمال پوسیدگی دندان ها را کاهش داد.
کودکان را با دندانپزشکی آشتی دهیم
کودکان را با دندانپزشکی آشتی دهیم
در صورتی که بستری مناسب به منظور آگاهی بخشی به کودکان وجود داشته باشد، می توان درمان دندانپزشکی اطفال را بدون هیچ گونه نگرانی و زیر نظر دندانپزشکانی باحوصله و حرفه ای برای کودکان انجام داد.

کلینیک دندانپزشکی اطفال در منطقه غرب تهران

کلینیک دندانپزشکی اطفال در منطقه غرب تهران
اگر تا به حال کودک خودتان را نزد همان دندانپزشکی که خودتان به آنجا مراجعه می‌کردید می‌برید و همیشه هم مجبورید برای بردن کودکتان از ترفندهایی استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تنها یک بار به کلینیک دندانپزشکی اطفال در منطقه غرب تهران مراجعه کنید و برای همیشه کودک خود را از این ترس بیهوده رها کنید.
دندان عقل و ارتودنسی
دندان عقل و ارتودنسی
رابطه دندان عقل با ارتودنسی چگونه است؟ آیا برای انجام ارتودنسی دندان عقل باید برداشته شود؟ چه وقت و چرا؟ دندان عقل یا مولر سوم آخرین دندانی است که در قوس دندانی ظاهر می شود و به طور معمول سنین 17 تا 22 سالگی را محدوده ظاهر شدن دندان عقل می دانند.
گرچه در بسیاری از افرادی که تمام دندان های دائمی خود را در آورده اند و سن جوانی را هم پشت سر گذاشته اند، دندان عقل هنوز رویش نکرده است.
ایمپلنت چیست؟
ایمپلنت چیست
ایمپلنت پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود.
مکان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که دندانپزشک انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است. میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.
نکات مهم در دندانپزشکی اطفال
نکات مهم در دندانپزشکی اطفال
پوسیدگی دندان کودکان در سنین مختلف به عوامل مختلف بستگی دارد. مثلاً پوسیدگی دندان در کودک 6 ماه تا دو ساله که هنوز شیر می‏خورد با پوسیدگی دندان در کودک 3 تا 5 ساله و بالاتر فرق می‏کند. بهتر است بدانیم چه عواملی در پوسیدگی دندانهای کودکانمان نقش دارند. این عوامل به ترتیب سن کودک، از مصرف شیر مادر یا شیشه شیر شروع و تا مصرف شیرینی و شکلات بیش از حدّ و عدم رعایت بهداشت دهان ادامه پیدا می‌کند.
نشانی کلینیک: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، ابتدای فلامک شمالی، ساختمان غزالی، پلاک2، طبقه چهارم، کلینیک دندانپزشکی دیبا
تلفن های تماس: 02188376084 و 02188376085 و 02188376086
ساعات کاری کلینیک: از 9 صبح الی 10 شب