• بخش زیبایی
روش های مختلف سفید کردن دندان ها
روش های مختلف سفید کردن دندان ها
داشتن دندان های سفید و درخشان یکی از عواملی است که در شما احساس اعتماد به نفس به وجود می آورد و در روابط اجتماعی شما تأثیر بسیار مثبتی دارد. سفید کردن دندانها به روشهای مختلفی انجام می شود.
چگونه دوام بلیچینگ بر روی دندان های خود را بیشتر کنیم؟
چگونه دوام بلیچینگ بر روی دندان های خود را بیشتر کنیم

-        رعایت بهداشت دندان یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند دوام سفیدی دندان های شما پس از بلیچینگ را بیشتر کند. اگر پس از هر وعده غذایی مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید مواد رنگی با دندان های شما تماس طولانی مدت نداشته و دندان های شما برای مدت بیشتری سفید باقی می مانند.

آیا سفید کردن دندان ها در افراد مختلف تأثیر مشابه دارد؟
آیا سفید کردن دندان ها در افراد مختلف تأثیر مشابه دارد
یکی از مهم ترین عواملی که در به دست آوردن نتیجه خوب از بلیچینگ تأثیر دارد، جنس دندان است. بعضی از افراد هستند که به طور طبیعی و مادرزادی دندان های زرد رنگی دارند. با روش بلیچینگ می توان این نوع بد رنگی های طبیعی را نیز تا حدودی روشن تر کرد.
آیا بلیچینگ در خانه امکان پذیر است؟
آیا بلیچینگ در خانه امکان پذیر است
گرچه مراجعه به دندان پزشک برای بلیچینگ ضروری است، اما بلیچینگ در خانه نیز امکان پذیر است. انجام دادن بلیچینگ بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه به سلامتی شما آسیب می رساند و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.
با مزایای لمینت بیشتر آشنا شویم
با مزایای لمینت بیشتر آشنا شویم

هر لایه‌ای روی سطح بیرونی دندان کشیده شود و دائم روی آن قرار بگیرد، لمینت نام دارد. این پوسته‌های شیشه‌ای و ظریف در عین حال استحکام بالایی دارند. حتی نازک‌ترین لمینت‌ها هم شکننده نیستند.

طرح لبخند
طرح لبخند
در زمان لبخند زدن، خطی که از لبه برنده دندان‌های قدامی فک بالایی می‌گذرد باید با لبه خط پایین موازی باشد. همچنین، خط لب بالا باید از محل اتصال لبه لثه به دندان‌ها بگذرد. این که عمق فضاهای میان دندان‌ها در لبه برنده دندان‌ها از یک نسبت خاص پیروی کند نیز حائز اهمیت است.
لیزر برای زیبایی دندان جلو چه کاربردی دارد؟
لیزر برای زیبایی دندان جلو چه کاربردی دارد
این روزها که بازار دندانپزشکی زیبایی بسیار گرم شده است، نمی توان منکر تاثیر لیزر بر زیبایی دندان ها شد. با استفاده از لیزر کار با ظرافت و دقت بیشتری انجام خواهد شد ضمن اینکه امکان آسیب رسیدن به بافت های مجاور هم به حداقل میزان می رسد.
لمینیت
لمینیت
در لمینیت دندانپزشک لایه ای از جنس سرامیک و یا کامپوزیت را بر سطح دندان ها قرار می دهد که این کار رفع بدشکلی ها و بدرنگی های دندان را در پی خواهد داشت.
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری چیست؟
تفاوت بلیچینگ و جرم گیری چیست
بلیچینگ و جرم گیری هر دو باعث روشن تر شدن رنگ دندانها میشوند ولی نوع سفید کردن و میزان آنها متفاوت است.
در جرم گیری جرمهای روی دندانها و رنگدانه های خارجی از روی دندانها برداشته می شوند.
در بلیچینگ ماده بلیچ به داخل دندان نفوذ میکند و رنگ دندان را از داخل روشنتر میکند.
دانستنی هایی بلیچینگ دندان
دانستنی هایی بلیچینگ دندان
بلیچینگ به سفید کردن دندان ها با ماده یا ژل مخصوص گفته می شود. دندان پزشک این ژل مخصوص را روی دندان ها قرار می دهد و پس از مدتی تماس ژل بلیچینگ با دندان ها، رنگ آن ها روشن تر می شود.
آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد؟
آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد
سفید کردن دندان ها ممکن است به  روش های متفاوتی انجام شود. روش های سفید کردن خانگی، بلیچینگ، لمینیت سرامیکی و روکش ونیر کامپوزیت از جمله این روش ها هستند، اما آیا سفید کردن دندان ها عوارض دارد؟
آیا بلیچینگ روش مطمئنی برای سفید کردن دندان هاست؟
آیا بلیچینگ روش مطمئنی برای سفید کردن دندان هاست
بلیچینگ یکی از کم هزینه ترین روش های سفید کردن دندان ها تحت نظر دندان پزشک است و این موضوع باعث شده تا بلیچینگ طرفداران زیادی داشته باشد.طی تحقیقات به عمل آمده، عارضه جانبی جدی ای برای بلیچینگ عنوان نشده است و بلیچینگ یک درمان غیر تهاجمی و کم خطرمحسوب می شود.
قبل از بلیچینگ چه اقداماتی لازم است؟
قبل از بلیچینگ چه اقداماتی لازم است

بلیچینگ دندان، یک عمل تخصصی است که در مرحله اول در مطب دندان پزشکی و طی چند جلسه انجام می شود. پس از آن کیت مخصوص بلیچینگ به فرد داده می شود تا سایر مراحل سفید کردن دندان ها را در خانه انجام دهد.

حس رضایت از لبخندی زیبا با بلیچینگ
حس رضایت از لبخندی زیبا با بلیچینگ
در حال حاضر یکی از بهترین شیوه ها برای بر طرف کردن زردی و بد رنگ شدن دندانها  بلیچینگ است. بهتر است این کار در مطب و توسط دندانپزشک متخصص انجام شود تا مراقبتهای لازم از لثه بیمار به عمل بیاید.
آیا دندان‌ها برای کامپوزیت باید تراش داده شوند؟
آیا دندان‌ها برای کامپوزیت باید تراش داده شوند

کامپوزیت ماده‌ای ترمیمی هم‌رنگ دندان است که روی سطح دندان قرار می‌گیرد. کامپوزیت انواع گوناگونی دارد و با درجه‌های مختلف از نظر رنگ، سفتی و شفافیت ساخته می‌شود. کامپوزیت برای اصلاح و درمان خرد شدگی و شکستگی، بد رنگی، بد شکلی، فاصله بین دندان‌ها، نامرتبی و فرسودگی دندان‌ها و همچنین پر کردن سوراخ و از بین بردن لکه‌ها توصیه می‌شود. 

کامپوزیت دندان
کامپوزیت دندان
قیمت کامپوزیت یکی از فاکتورهای مهم برای بیماران است. در کلینیک دیبا پس از تشخیص متخصص از مواد مرغوب و سازگار با وضعیت دهانی بیمار استفاده می شود.
زیبایی دندان با کامپوزیت
زیبایی دندان با کامپوزیت
در دندانپزشکی زیبایی از کامپوزیت برای زیباتر کردن ظاهر دندان ها استفاده می شود. در این روش هیچ گونه تراشی بر روی دندان به وجود نمی آید و می توان آن را تنها در 1 جلسه انجام داد.
بلیچینگ
بلیچینگ
در بلیچینگ، از ماده ای به نام پراکسید هیدروژن استفاده می شود. این ماده به بخش کریستالی دندان وارد شده و بدرنگی هایی که به بخش درونی آن رسوب کرده اند را برطرف می سازد.